Rodzaje bonusów bukmacherskich

Bonusy bukmacherskie to jedna z tych atrakcji dla typerów, dzięki której można zdobyć dodatkowe, darmowe pieniądze.  Z tego typu promocji należy korzystać jednak w pełni świadomie, bo są one obwarowane regulaminami, które  zabezpieczają interesy bukmachera. Umiejętne stosowanie się do nich pozwoli na pozyskanie ekstra środków  finansowych na grę.

Aktualnie większość bukmacherów, by zachęcić do siebie nowych graczy oferuje bonusy powitalne, a czym one są?

Bonus powitalny – oferta dostępna tylko dla nowych klientów danego bukmachera. Po rejestracji konta i dokonaniu pierwszej wpłaty gracz otrzymuje od bukmachera dodatkowe pieniądze.

W zakładach online wyróżniamy 3 typy bonusów powitalnych: od depozytu, cashback (zakład bez ryzyka) i freebet  (darmowy zakład). Czym wyróżniają się poszczególne rodzaje bonusów?

Bonus od depozytu – klasyczny bonus powitalny, a jego wysokość zależy od wartości pierwszej wpłaty na konto.  Występuje w ujęciu procentowym, a zależnie od bukmachera może to być 50%, 100% lub nawet 200% od wpłaty.  Charakteryzuje się koniecznością obrotu przed możliwością wypłaty.

Bukmacherzy oferujący bonus od depozytu: Unibet, Bet-at-home, Betsafe, Oddsring, ComeOn

Bonus cashback – popularnie znany jako zakład bez ryzyka. Bardzo atrakcyjna oferta szczególnie dla początkującyh  graczy. Bukmacher w razie przegrania zakładu zwraca postawioną stawkę w zależności od ustalonej wartości bonusu 50%  lub 100%. Zdarza się, że tego typu bonus nie podlega warunkom obrotu.

Bukmacherzy oferujący bonus cashback: Betclic, Expekt, Betsson, Unibet

Bonus freebet – jest to tzw. darmowy zakład, ponieważ gracz po rejestracji konta i dokonaniu wpłaty otrzymuje od  bukmachera pieniądze na pierwszy zakład. Jeśli wygra otrzyma zwrot netto bez stawki, z kolei jeśli przegra jego  konto nie zostanie obciążone stratą. Generalnie bonus tego typu charakteryzuje się brakiem konieczności obrotu.

Bukmacherzy oferujący bonusy freebet: Betfair, William Hill

W zależności od preferencji graczy każdy z bonusów niesie ze sobą określone zalety, ale też zobowiązania. Dla przykładu dzięki bonusom od depozytu zyskujemy dodatkowe pieniądze, ale jesteśmy zmuszeni spełnić warunek obrotu. Natomiast bonusy cashback i freebet najczęściej opiewają na niższą kwotę niż bonusy od depozytu.

Dodatkowo, oprócz bonusów powitalnych, bukmacherzy oferują okazjonalne promocje dla stałych graczy z okazji konkretnych wydarzeń sportowych, a więc meczów piłkarskich, wysokiej rangi turniejów (np. tenisowych), czy imprez rangi mistrzowskiej ( MŚ w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce itp.)

Oferty specjalne bukmacherów wiążą się z bonusami, ale także konkursami, gdzie typerzy zawierając zakłady rywalizują między sobą o nagrody finansowe.  By brać udział w tego typu promocjach należy być zarejestrowanym graczem u danego bukmachera.

Przykłady stałych promocji bukmacherskich

  • Bonusy cashback w Unibet na mecze piłki nożnej

Unibet oferuje swoim graczom możliwość odzyskania stawki w meczach piłki nożnej, jeśli kupon okaże się przegrany, a w spotkaniu padnie wynik 0-0.

Promocja ta obowiązuje we wszystkich meczach takich lig jak: angielska, hiszpańska, niemiecka, włoska, polska czy francuska

  • Konkurs typerów na mecze piłki nożnej w Sportingbet

Sportingbet co tydzień oferuje konkurs, gdzie typując wyniki 12 meczów piłki nożnej gracz ma możliwość zdobycia nagrody z łącznej puli 60 tysięcy PLN

  • Bonusy cashback w Expekt i Betclic na mecze Ligi Mistrzów

Obaj bukmacherzy co kolejkę w piłkarskiej Lidze Mistrzów oferują bonusy cashback 200 PLN na wybrane mecze, dzięki czemu gracze w razie przegrania zakładu mają możliwość odzyskania utraconej stawki.

Zarejestrowani gracze mają pełny dostęp do promocji bukmachera, który jednak w sporadycznych wypadkach odmawia niektórym swoim klientom możliwości do bonusu, jeśli zajdzie podejrzenie, że gracz ten wyłudza bonusy, bądź nie stosuje się do regulaminu oferty. Dlatego tak ważnym jest przestrzeganie zasad każdej promocji.

Podsumowanie

Bonusy spełniają dwie pozytywne funkcje dla każdej ze stron – bukmacher dzięki nim zachęca nowych klientów, gracze natomiast zyskują pieniądze. Przy korzystaniu z bonusów warto mieć na uwadze regulamin oferty, tak żeby w pełni przejść cały proces odbioru i wykorzystania bonusu. Szczególnie atrakcyjne są bonusy powitalne, które po rejestracji konta pozwalają na powiększenie budżetu na grę, co pozwala graczom na redukcję ewentualnych strat.

W trakcie gry dodatkową atrakcją są oferty specjalne bukmacherów, gdzie obstawiając wybrane wydarzenia sportowe można otrzymać bonus.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone